Jeżeli ktoś z was, drodzy użytkownicy, jest webmasterem, z pewnością wie, jak ważne jest katalogowanie przy pozycjonowaniu własnej witryny WWW. Jest to proces nieziemsko przydatny, pozwalający na umocnienie lub zdobycie pozycji w popularnych wyszukiwarkach.

Czemu dodawanie strony do katalogów stron jest takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że możemy dzięki niemu pozyskać dodatkowe odsyłacze do własnej strony internetowej. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, dlaczego odsyłacze do naszej witryny rozsiane po Internecie mają tak duże znaczenie. Otóż w im większej ilości odsyłacze znajdują się na łamach Internetu, tym istnieje większa szansa na to, iż jakiś użytkownik w któryś z nich kliknie ? odsyłacze pomagają więc pozyskiwać użytkowników.To jednak nie jest jedyna funkcja odsyłaczy znajdujących się we wpisach do katalogu stron.

Oprócz użytkowników na linki zwracają uwagę również boty popularnych wyszukiwarek ? Google czy Yahoo. Dzięki zdobywaniu kolejnych linków pozyskujemy więc też pozycję w tychże wyszukiwarkach, lub też umacniamy nasz obecny status. Jak wiadomo, pozycja w wyszukiwarkach jest kluczowa, zatem warto zastanowić się nad rozpoczęciem zdobywania linków do własnej witryny ? na przykład poprzez katalogowanie.

Comments are closed.