Czy pozycjonowanie stron www jest skuteczne ?

Pozycjonowanie jest bardzo skutecznym sposobem marketingu, jest przeznaczone dla każdej firmy posiadającej swoją stronę www. Jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego, portalu rozrywkowego/informacyjnego lub ruszasz z innowacyjnym projektem i potrzebujesz rozgłosu to pozycjonowanie jest dla Ciebie!

Pozycjonowanie firm usługowych.

Jeśli zajmujesz się świadczeniem jakiś usług warto się reklamować by zdobyć jak najwięcej klientów. Gdzie to robić i w jaki sposób. Najlepszym pomysłem jest pozycjonowanie i optymalizacja stron www. Jeśli masz już swoją stronę wystarczy, że się zgłosisz do firmy zajmującej się świadczeniem usług SEO i wypełnisz formularz kontaktowy. Firma dokona wyceny, która zazwyczaj jest darmowa. Możesz oczywiście uzgodnić ceny i przystosować je do swojego budżetu. Jeśli jednak nie posiadasz jeszcze swojej strony www to też nie problem, gdyż wile firm oferuje tworzenie stron www i SEO, wówczas łatwo zdobyć jakiś rabat. W sieci jest wielka konkurencja tym bardziej, że każdy wie iż w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji ludzie używają wyszukiwarek. Architekci, prawnicy, firmy budowlane, biura rachunkowe to najczęstsze firmy chcące się promować w sieci.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Właściciele sklepów stanowią chyba największą grupę firm chcących się pozycjonować. Każdy walczy o klienta i chce być w wyszukiwarkach jak najwyżej. Dlatego też niezbędna jest inwestycja w SEO. Nie jest to niestety bardzo tanie, ponieważ pozycjoner musi zakupić wiele domen oraz płatnych linków by zadowolić klienta. Dlatego proces pozycjonowania może być nieco dłuższy niż przy prostych frazach. Optymalizacja sklepu, posiadającego tysiące pozycji także nie należy do najłatwiejszych. Mimo wszystko pozycjonowanie przynosi największe zyski sklepom, bo dzięki temu ludzie mogą odnaleźć twój sklep.

Pozycjonowanie nowych projektów.

Jeśli zakładasz jakiś innowacyjny serwis musisz zadbać o jego promocję, w takim przypadku trudno jest dobrać słowa kluczowe na jakie taki serwis pozycjonować, jeśli jest to coś nowego na rynku to frazy ogóle będą bardzo proste do zdobycia, jednak nie przyniosą korzyści. Dlatego też jeśli zwrócimy się do doświadczonego pozycjonera to on pomoże nam dobrać takie frazy, które będą pasować do naszej strony oraz będą generować większy ruch z mały współczynnikiem odrzuceń. Dlatego też mimo wszystko zdobędziesz klientów i osoby odwiedzające twój serwis. Jeśli planujesz otworzyć firmę i zdajesz sobie sprawę, że bez internetowego marketingu nie dasz rady, warto kilka miesięcy przed otwarciem działalności zgłosić się do pozycjonera by doradził oraz zaczął tworzyć zaplecza i inne niezbędne materiały, by w czasie otwarcia działalności nasza firma miała większe szanse na wbicie się w top.

Ceny pozycjonowania

Nie można ściśle określić ceny pozycjonowania. Wszystko zależy od konkurencyjności fraz oraz od tego czy strona była wcześniej pozycjonowana przez jakiegoś pseudo-specjalistę SEO. Często do firm zgłaszają się osoby posaidające strony, które przez niewiedzę poprzedniego pozycjonera zostały zafiltrowane przez algorytm Google lub co gorsza zbanowane. Oczywiście wszystko można przywrócić do porządku, jednak wymaga to dużo więcej pracy, a tym samym taka usługa jest znacznie droższa.

Comments are closed.