Video marketing w internecie – informacje w pigułce

Reklamy w formie filmów wideo wyświetlane są nie tylko w telewizji. Również można wykorzystać je w promocji w internecie. Video marketing jest obecnie bardzo popularną formą reklamy online, z której może skorzystać praktycznie każda firma. Przyciąga nowych klientów, generuje ruch, buduje pozytywny wizerunek.

Czym jest video marketing?

Pod pojęciem jak video marketing znajduje się strategia marketingu internetowego, która polega na wykorzystaniu filmów – treści wideo. Tego typu reklama pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów – także lepszych niż w przypadku reklam telewizyjnych.

Oczywiście, dla osiągnięcia optymalnych rezultatów kluczowe jest optymalne zaplanowanie i zrealizowanie reklamy wideo, więc działania w tym zakresie są również zlecane specjalnym agencjom reklamowym.

Gdzie publikuje się kampanie video marketingowe?

Najczęściej video marketing kojarzy się z serwisami internetowymi umożliwiającymi publikację filmów, jednak warto zaznaczyć, że ma on także szersze zastosowanie.

Materiał wideo mogą być publikowane na poniższych kanałach:

  • serwisy wideo, na przykład YouTube
  • media społecznościowe jak Facebook, Instagram i inne
  • strona internetowa firmy
  • blog internetowy
  • newsletter

Wobec tego reklama w formie wideo może być wykorzystana do publikacji w wielu różnych serwisach online, by uzyskać jeszcze większą efektywność promocji.

Jaką formę może mieć video marketing?

Wiadomo już, gdzie można publikować reklamy wideo w internecie. Teraz warto bliżej przyjrzeć się jej formie, ponieważ video marketing to nie tylko reklamy, które przypominają te telewizyjne, ale także szeroka gama innych, również skutecznych form promocji.

Rodzaje materiałów do video marketingu:

  • prezentacje produktów – w formie filmu są jeszcze bardziej realistyczne i pomagają w podjęciu decyzji o zakupie
  • blogi wideo – przygotowywane wspólnie z blogerami, także jako influencer marketing
  • webinary – szkolenia w sieci, które przekazują wiele ciekawych informacji, a przy tym promują daną ofertę
  • poradniki wideo – doradzają w wyborze i jednocześnie prezentują produkty, są ważnym elementem content marketingu, czyli marketingu treści

Wobec tego internetowy video marketing to bardzo atrakcyjna forma promocji, która niesie ze sobą bardzo wysoką skuteczność. Co więcej, wcale nie musi być kosztowna, ponieważ do przygotowania materiałów filmowych wystarczy dzisiaj smartfon. Do pomocy gotowe są również agencje marketingowe, które specjalizują się w tym obszarze.

Comments are closed.